SP u rukometu: Hrvatska nadigrala Bjelorusiju, Danska u derbiju bolja od Švedske

Odigrane su četiri utakmice trećeg kola u grupama A, B, C i D na Svjetskom prvenstvu, a pobjede su zabilježili Rusija, Španija, Hrvatska i Danska.

U grupi A Rusija je savladala Poljsku rezultatom 24:20. Poljaci su poveli na otvaranju meča sa 2:0 i to je bilo sve od njih.

Rusi su do poluvremena došli i do plus pet (13:8), a na odmor se otišlo pri rezultatu 13:9. Početkom drugog poluvremena Rusi su došli i do maksimalnih šest razlike (16:10) i do kraja meča su rutinski održavali prednost između tri i četiri poena razlike za konačnih 24:20.

Rusija: Bogdanov (11 odbrana), Kirejev, Kiseljev 1, Šiškarev 2, Kovaljev 7, Škurinskij 1, Černoivanov, Atman 5, Gorbok 1, Čipurin, Kalaraš 3, Šelmenko 1, Dibirov 2, Soroka, Valiulin, Žitnikov 1.

Poljska: Malcher (12 odbrana), Morawski, Dacko 1, Lyzwa, Jachlewski 2, Krajewski 2, Niewrzawa 2, Walczak 1, Moryto, Daszek 3, M. Gebala 3, Przybylski 1, Paczkowski 3, Gierak, T. Gebala 4, Charapkowski 1.

U grupi B Španija je bez imalo problema razbila Angolu rezultatom 42:22.

Sve je bilo riješeno već nakon 15-ak minuta kada su Španci imali plus devet (11:2), a do kraja meča rezultat se konstantno povećavao.

Na poluvremenu je bilo plus 11 (21:10), a do 19 razlike Španci su imali u 55. minuti (39:20). Na kraju su slavili sa maksimalnih 42:22.

Španija: Perez de Vargas (5 odbrana), Corrales (5 odbrana), Gurbindo 1, Fernandez 9, Rivera 6, Tomas 3, Dujšebaev 4, Sarmiento 1, Aguinagalde, Canellas 1, Morros, Guardiola 1, Goni 2, Balaguer 6, Costoya 4, Figueras 4.

Angola: Figueira (2 odbrane), Muachissengue (8 odbrana), Aguiar 1, Hebo 2, Mulenessa 1, Antionio 3, Maneco, Teca 1, Nascimento, Quinanga 2, Lopes 6, Pestana 1, Ferreira 5.

Hrvatska je teže od očekivanog savladala Bjelorusiju rezultatom 31:25 u okviru grupe C.

Bjelorusi su se držali u igri u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 18:15, no u drugih 30 minuta Hrvatska je bila apsolutno dominantna, a u 53. minuti je bila na maksimalnih plus šest (28:22), što je i sačuvala do kraja meča.

Hrvatska: Stevanović (8 odbrana), Ivić (3 odbrane), Mihić 2, Duvnjak 4, Stepančić 2, Gojun, Horvat 5, Kontrec 1, Božić Pavletić 1, Mandalinić 3, Štrlek 3, Musa, Jotić, Mamić 2, Šebetić, Cindrić 8.

Bjelorusija: Mackevič (9 odbrana), Saldačenka (3 odbrane), Brouka, Kuleš 2, Šinkel, Astrašapkin, Puhouski 2, Rutenka 5, Šilovič 5, Šumak, Jurjinok 4, Baranau, Padšijvalau, Karalek 7, Citou, Gajdučenko.

U derbiju trećeg kola sastale su se Danska i Švedska, a u grupi D slavili su aktuelni olimpijski prvaci rezultatom 27:25.

Šveđani su na otvaranju meča igrali bolje i dva puta su imali vodstvo od dva gola razlike (3:1 i 6:4), no do odmora Danci su zaigrali mnogo bolje i u jednom trenutku imali i plus šest (14:8). Poluvrijeme je završeno rezultatom 14:10.

Početkom drugog poluvremena Švedska je smanjila na samo gol zaostatka (14:13), te se potom igralo većinom gol za gol. U 59. minuti meča Šveđani su prišli na 26:25, ali je u posljednjem napadu Lindberg pšostigao gol za konačnih 27:25.

Danska: N. Landin 1 (23 odbrane), Green, Kirkelokke, M. Landin 1, Mortensen 3, Noddesbo, Svan, Lindberg 2, Toft Hansen, Mollgaard 3, Sondergaard 4, Toft 3, Hansen 8, Olsen 2, Damgaard, Anderson.

Švedska: Palicka, Appelgren (14 odbrana), Jeppsson 1, Darj, Tollbring 3, Ekberg 7, Konradsson, Pettersson, Lagergren 5, Gottfridsson 4, Stenmalm, Zachrisson 1, A. Nilsson 2, Nielsen 2, L. Nilsson.