Lazio i Milan golovima iz penala došli do pobjeda

Fudbaleri Lazija savladali su na svom terenu u okviru 26. kola Serije A ekipu Udinesea s minimalnih 1:0.
U prvom poluvremenu vrijedno pomena bila je prilika za goste preko Thereaua te stativa koju je pogodio veznjak domaćih Parolo.

U nastavku je Udinese imao ponovo dvije velike šanse, ali su neprecizni bili Thereau i Jankto.

U 72. minuti uslijedila je kazna. Immobile je samouvjereno izveo penal i doveo Rimljane u vodstvo.

Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je cijeli susret za pobjedničku ekipu.

Lazio je s ovom pobjedom prestigao Inter te je sada petoplasirana ekipa Serije A. Udinese je pao na 15. poziciju.

LAZIO – UDINESE 1-0

Milan je golom Bacce iz penala došao do velika tri boda protiv Sassuola u gostima. Deset minuta ranije imali su i domaći penal, ali je Berardi promašio cijeli gol.

SASSUOLO – MILAN 0-1

Golovima Birse i Castra Chievo je došao do pobjede protiv Pescare, dok je Cagliari nakon preokreta slavio protiv Crotonea u gostima.

Za domaće je pogodio Stoian, a slavlje gostima osigurali su Joao Pedro i Borriello.

Bologna je golom Vivianija vodila protiv Genoe sve do 94. minute. Tada se ukazao Ntcham koji donosi domaćim izjednačenje. Treba istaći da su gosti od 75. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Torosidisa.