Prva liga FBiH: Velež razbio Slogu u derbiju

Odigrano je šest mečeva 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a u derbiju je Velež slavio rezultatom 3:0 protiv Sloge iz Siminog Hana.

Velež je bio mnogo bolji rival tokom cijelog meča. Do prvog gola domaći su došli nakon što je Brendao pogodio već u petoj minuti. Šutirao je sa vrha kaznenog prostora, a lopta se, nakon bloka, odbila u gol gostiju. U drugom poluvremenu su još pogađali i Zvonić sa bijele taćke, kao i Brendao drugi put.

Važnu pobjedu zabilježila je i Bosna iz Visokog u gostima kod Bratstva rezultatom 3:1. U 21. minuti Amar Čabaravdić je pogodio za 0:1, a onda je na startu drugog poluvremena Hodžić udvostručio prednost gostiju. Kovač je povećao na 3:0, ali je Bratstvo preko Kuduzovića smanjilo na 1:3, što je i konačan rezultat susreta.