Pjanićev Juventus osvojio 33. titulu prvaka Italije

Juventus je pobjedom protiv Crotonea kolo prije kraja sezone u Seriji A osigurao titulu prvaka Italije. Ovo je za Staru damu 33. titula, a podsjetimo, dvije su im oduzete zbog skandala Calciopoli.

Mario Mandžukić je u 13. minuti doveo Juventus u vodstvo nakon asistencije Juana Cuardrada. Nije bilo bećih šansi u nastavku, da bi u 39. minuti Paulo Dybala udvostručio prednost Stare dame i tako je primakao tituli.

Dybala je i u 56. minuti postigao pogodak, ali isti je poništen zbog ofsajda. Torinski gigant je u 83. minuti povisio na 3:0 golom Alexa Sandra, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Juve je došao do pobjede koja im je donijela titulu.

Pjanić je igrao do 84. minute kada ga je zamijenio Rincon.

Ovo je za Staru dami bila 33. titula prvaka Italije, s tim da su navijači torinskog kluba proslavili još dvije titule, koje su im oduzete iz sezona 2004/05 i 2005/06.