Mlada reprezentacija BiH nakon preokreta savladala favorizovani Portugal u Zenici

Nogometaši mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine pobijedili su u Zenici u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Portugala rezultatom 3:1.
Već u desetoj minuti uslijedio je hladan tuš za gledaoce u Nogometnom centru NFSBiH, jer je Carvalho na asistenciju Ribeira doveo goste u vodstvo.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Šerbečić je poravnao rezultat iskoristivši dodavanje Lončara i s rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je izjednačena utakmica, a bolje se snašla naša selekcija, koja je uspjela postići dva gola.

Prvo je Demirović u 77. minuti na asistenciju Čavara preokrenuo rezultat, a konačnih 3:1 postavio je Menalo u sudijskoj nadoknadi nakon što je golman Portugala odbranio udarac Mustedanagića.

Bosna i Hercegovina se s drugom pobjedom probila na drugo mjesto grupe 8 kvalifikacija za Euro, dok je Portugal ostao na petom mjestu.