Nakon titule u singlu, Džumhur poražen u finalu parova

Damir Džumhur i Antonio Sančić poraženi su u finalu ATP turnira u Moskvi, a trofej je pripao bjelorusko-austrijskom paru Max Mirnyi – Philipo Oswald.

Mirnyi i Oswald slavili su pobjedu rezultatom 2:0 u setovima (6:3 i 7:5). Međutim, treba naglasiti da je bosansko-hrvatski par na teren izašao pod rijetko viđenim okolnostima na teniskim terenima.

Naime, Džumhur je neposredno pred finale dublova odigrao finale i osvojio Kremlin kup u konkurenciji singla.

Pobjeda, rezultatom 2:1 u setovima, u uzbudljivom meču protiv Litvanca Richardsa Berankisa donijela je Džumhuru drugu ATP titulu u karijeri. No, nakon meča uslijedila je ceremonija dodjele pehara, a Džumhur je i nakon toga ostao na terenu da odigra finale u konkurenciji parova.

U takvim okolnostima bili su vidljivi tragovi umora kod popularnog Džumija. Ipak, bila je to odlična sedmica za Džumhura koji će već sutra napraviti skok sa 38. na 31. mjesto na ATP rang listi.