Četiri Nurkićeva poena u porazu Portlanda od Sacramenta

Košarkaši Portland Trail Blazersa su u sinoćnjoj utakmici poraženi od Sacramento Kingsa rezultatom 82:86.

Prva četvrtina je tijesno pripala Blazersima rezultatom 20:19, dok su Kingsi u drugoj ubacili 23 poena, dva više od protivnika, pa su na poluvremenu imali minimalnu prednost 42:41.

Košarkaši Portlanda su u trećem periodu susreta postigli 19 poena, 18 su ubacili Kingsi, pa se u posljednju dionicu ušlo pri neizvjesnom rezultatu 60:60. U velikoj borbi je trijumf pripao Kingsima koji su postigli novih 26 poena, dok su Blazersi stali na 22 i tako upisali poraz. Sacramento je slavio pobjedu rezultatom 86:82.

Kingse je do pobjede predvodio Willie Cauley-Stein s 22 poena, dok je najbolji kod Blazersa bio Damian Lillard s 29 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je 27 minuta za Portland te je upisao četiri poena, sedam skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.