Široki Brijeg uvjerljivo savladao GOŠK i stigao do sedme uzastopne pobjede

Domaći su silovito krenuli u utakmicu i već nakon tri minute igre stigli su u prednost kada je grešku odbrane ekipe iz Gabele iskoristio Čabraja.

Odbrana GOŠK-a je samo minut kasnije ponovo loše reagovala. Menalo je to iskoristio i udvostručio prednost Širokog.

Sjajno su domaći igrali i u nastavku meča s apsolutnom kontrolom lopte na svojoj strani i neviđenom dominacijom na terenu.

I pored mnogih prilika za uvećanje prednost, na odmor se otišlo s rezultatom 2:0.

U nastavku utakmice viđen je dosta slabiji nogomet. Domaći su kontrolisali igru, a konačnih 3:0 postavio je Matić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Vrijedi istaći da je GOŠK meč okončao s deset igrača jer je Đajić pred kraj utakmice zaradio isključenje drugim žutim kartonom.

Široki Bijeg je tako upisao sedmu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH te se učvrstio na prvom mjestu s tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

GOŠK je upisao četvrti uzastopni poraz u kojima niti jednom nije zatresao mrežu protivnika te su ostali na desetoj poziciji.