Željezničar jesenji prvak Premijer lige BiH

Odigrane su utakmice 18. kola nogometne Premijer lige BiH.  Željezničar je nakon velikog preokreta savladao Radnik sa 3:2 i postao prvak jesenjeg dijela prvenstva. Sarajevo je slavilo u Vitezu, a Borac je u sudijskoj nadoknadi pobijedio ekipu Širokog Brijega.

Nogometaši Željezničara su u sjajnoj utakmici uspjeli nadoknaditi  zaostatak na poluvremenu i slaviti sa 3:2. Susret je odigran na veoma teškom terenu, ali su gledaoci mogli vidjeti odličan meč  s pet golova.

Ovom pobjedom Plavi s Grbavice su preuzeli lidersku poziciju u Premijer ligi BiH.

Meč između Viteza i Sarajeva je kasnio 40 minuta zbog lošeg stanja terena u Vitezu. Susret je nakon dogovora sudije i delegata konačno počeo u 14 sati. Nogometaši Sarajeva su trijumfovali sa 3:0 i jesenji dio prvenstva završili na trećem mjestu sa 35 bodova.

Utakmica u Banjoj Luci između Borca i Širokog također je nakratko prekinuta zbog incidenata domaćih navijača. Meč je ipak priveden kraju, a slavio je Borac autogolom Barišića u 91. minuti.

Susret u Doboju kod Kaknja između Mladosti i Krupe jučer je odgođen zbog snijega. Ovi timovi su svoj meč odigrali danas u 13 sati, a završen je podjelom bodova, 1:1.

Željezničar je prvi sa 41 bodom, prate ga Zrinjski sa 40, te Sarajevo i Široki Brijeg sa po 35 bodova.