Slovenci odlučuju o (ne)napuštanju EP u rukometu

Zbog odluke sudaca na posljednjoj utakmici koju je rukometna reprezentacija Slovenije odigrala protiv Njemačke u zagrebačkoj Areni, čelnici slovenskog rukometnog saveza (Rokometnog zveza Slovenije – RZS) najavili su mogućnost napuštanja Europskog rukometnog prvenstva EHF 2018 koje se igra u četiri grada Hrvatskoj.

Odluku o napuštanju ili nastavku sudjelovanju u EHF 2018 natjecanju čelnici slovenskog rukometnog saveza donijet će danas u 15 sati.

Na prošloj utakmici drugog kola u skupini C protiv Njemačke, dvojica litavskih sudaca u posljednjoj su sekundi utakmice za Njemačku dosudili sedmerac, a igrač Blaž Blagotinšek dobio je crveni karton, iako su slovenski reprezentativci već počeli slaviti pobjedu rezultatom 25:24.

Nakon utakmice Rukometni savez Slovenije podnio je pritužbu na odluku sudaca zbog navodnih kršenje pravila čime je slovenska reprezentacija oštećena. U RZS-u smatraju kako je Blagotinšek, po pravilima EHF-a, trebao dobiti samo isključenje iz igre na dvije minute.

Ukoliko Slovenci odluče napustiti sudjelovanje u nastavku EHF-a 2018, očekuju ih financijske sankcije te suspenzija iz svih daljnjih natjecanja EHF-a.

Slovenija večeras treba igrati utakmicu protiv reprezentacije Crne Gore u 20.30 sati, nakon izgubljene utakmice protiv Makedonije i remija sa Njemačkom.