Odbojkašice Slobode slavile protiv SOK Mostara

U susretu 15. kola Premijer lige za odbojkašice, sinoć je u Mostaru tuzlanska Sloboda pobijedila SOK Mostar 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:14, 15:12).

Gošće su povele nakon relativno lako dobijenog prvog seta, a domaće su naredna dva odigrale mnogo bolje i preokrenule su rezultat u svoju korist.

U četvrtom su Tuzlanke odigrale iznimno dobro, izjednačile su, a u posljednjem “nokaut” setu došle su do pobjede.

Zanimljivo je da su u novembru prošle godine gotovo identičan meč odigrale odbojkašice ova dva tima u Tuzli.

Tada je Sloboda povela 2:0, a Mostarke su na kraju slavile 2:3. Sada su im se igračice iz Tuzle u potpunosti revanširale.

Ekipa iz Tuzle je ostvarila petu pobjedu za 7. mjesto na tablici sa ukupno 16 bodova, dok je SOK Mostar ostao na 8. mjestu sa 13 bodova.