Manchester City savladao Basel i riješio pitanje prolaska u četvrtfinale

Nogometaši Manchester Cityja su slavili u Baselu rezultatom 4:0 i već nakon prve utakmice su riješili pitanje prolaska u četvrtfinale Lige prvaka.

Gosti iz Manchestera su vodili rezultatom 3:0 već nakon 23 minute igre i tada je bilo jasno ko će slaviti u ovom duelu.

Gundogan je na De Bruyneovu asistenciju iz kornera doveo Građane u vodstvo u 14. minuti, a samo četiri minute kasnije Sterling je pronašao Bernarda Silvu koji rutinski matira Vačlika za 2:0.

Aguero je u 23. minuti povisio na 3:0, a potom je u 53. minuti asistirao Gundoganu koji pogađa za konačnih 4:0.

Do kraja susreta Basel je pokušao stići do počasnog pogotka, ali je odbrana Cityja na čelu sa golmanom Edersonom otklonila sve opasnosti ispred svog gola.