Sloboda zasluženo slavila ubjedljivu pobjedu u Vitezu

Ovog vikenda igraju se utakmice drugog kola Lige za prvaka i Lige za opstanak u BHT Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Nakon neriješenog rezultata u Gabeli, ekipa Slobode gostovala je u Vitezu, ekipi koja se nalazi na posljednjoj poziciji i zasluženo slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0. Fudbaleri Slobode su odlično otvorili susret, već u 2. minuti Edis Smajić je pogodio za rano vodstvo svog tima. Nakon postignutog gola na nova uzbuđenja čekalo se do 13. minute susreta kada Anel Husić pogađa za visokih 2:0 u korist Slobode. Prvo poluvrijeme okončano je sigurnim vodstvom Slobode. U drugom poluvremenu izabranici Slavka Petrovića sigurno su čuvali stečenu prednost. U 75. minuti treći pogodak za Slobodu postigao je Amer Bekić što je ujedno bio i konačan rezultat utakmice. Nakon pobjede u Vitezu Sloboda ima 25 osvojnih bodova, u narednom kolu na Tušnju dočekuje ekipu Čelika.