Uspavanka u Mejdanu na kraju pripala košarkašicama Jedinstva

U okviru zaostalog 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkašice u Mejdanu su se sastale ekipa ŽKK Jedinstvo Piemonte i gostujuća ekipa Livna. U jednoj pravoj uspavanci slavile su domaće košarkašice rezultatom 42:36 (25:15).

Odigrale su odlično prvi period domaće košarkašice i nakon 10 minuta imale prednost od 17:7. U drugom periodu viđena je prava uspavanka, te je rezultat ove dionice glasio 8:8, a nakon 20 minuta susreta rezultat je glasio 25:15.

Treći period ponovo je završio sa malim brojem koševa, pa su tako domaće košarkašice slavile u ovom periodu sa 9:7. Pa je tako nakon 30 minuta rezultat glasio 34:22.

Košarkašice Livna odlično su odigrale zadnji period, ali nisu uspjele da preokrenu rezultat i na kraju domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 42:36.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Naida Nurkić sa 13 poena, dok je Žaklina Milošević susret završila sa 12 poena.

Ekipu iz Livna predvodila je Gabriela Visković sa 15 poena, dok se Josipa Jurič zaustavila na 9 poena, ali dodala je 15 skokova i četiri blokade.