Nantes napravio senzaciju i preko PSG-a ušao u finale Lige prvaka

Nantes, koji je u ovaj susret ušao kao veliki autsajder, je odlično odigrao tokom svih 60 minuta susreta i zasluženo je nadigrao najvećeg favorita za titulu.

Pobjeda Nantesa nije ni u jednom trenutku dolazila u pitanje, a prednost je konstantno iznosila od dva do četiri pogotka razlike.

U posljednjih pet minuta susreta PSG je stigao do minus jedan (29:28), ali je onda golman Natesa Cyril Doumolin odbranio dva zicera Mikkelu Hansenu i jedan Lucu Abalou, dok je na drugoj strani Nantes iskoristio rupe u odbrani Parižana i postigao je još tri pogotka za konačnih 32:28.

Briljirao je Kiril Lazarov koji je sa osam postignutih pogodaka, čime je postao najbolji strijelac završnih turnira svih vremena sa 59 pogodaka prestigavši Momira Ilića i Filipa Jichu koji su postigli po 56 pogodaka.

Osam pogodaka postigao je i Nicolas Tournat u redovima pobjednika, dok je šest pogodaka za Parižane postigao Nedim Remili.

Od 18 sati igra se drugo polufinale između branioca titule Vardara i Montpelliera.