Plivači Slobode uspješni na Ljetnom prvenstvu Bosne i Hercegovine

Proteklog vikenda u Banja Luci je održano Ljetno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju na velikom bazenu (50 metara). Nastupilo je 22 kluba sa 316 takmičara iz cijele BiH. Naš klub na ovom prvenstvu predstavljali su: Mia Tanović i Hasan Bošnjak.

Mia Tanović je osvojila četiri medalje. Srebrene medalje je osvojila u trkama 100m delfin, 100m prsno i 50m prsno, a bronzanu medalju na utrci 100m slobodno.

Hasan Bošnjak u kategoriji dječaci do 12 god. u diciplici 50m leđno zauzeo je peto mjesto, a u utrci 100m slobodno deseto.

PK “Sloboda” poziva sve zainteresovane da se učlane u našu školu plivanja.  Treninzi se održavaju na bazenu Hotela Tuzla utorkom i četvrtkom od 19,00 sati, a subotom od 9,30 sati.