Meksiko pobijedio Južnu Koreju i napravio veliki korak ka osmini finala

U drugom kolu grupe F Meksikanci su sasvim zasluženo slavili protiv Južne Koreje koja je ovim porazom šanse za plasman među 16 njboljih ekipa svijeta svela na minimum.

Južna Koreja je prva zaprijeila preko Sona i Kija u 22. i 23. minuti, no Ochoina mreža se nije tresla.

Meksiko je poveo iz svoje prve prave prilike na meču. Guardado je prošao po lijevoj strani i pokušao je ubaciti loptu, ona je pogodila Janga u ruku i arbitar Mažić je pokazao na bijelu tačku. Siguran iz penala bio je Vela za 1:0.

Do kraja poluvremena Meksiko je imao prilike preko Layuna i Lozana, no rezultat se nije promijenio.

Na 2:0 posvisio je Chicharito kojeg je Vela sjajno uposlio, a napadač Meksika se rutinski riješio Janga i matirao Joa za veliko slavlje.

Son je u 90+3. minuti postigao prelijep pogodak sa ivice kaznenog prostora za konačnih 2:1.