Saudijska Arabija golom iz 95. minute upisala trijumf protiv Egipta

U utakmici za čast nakon koje su se obje selekcije oprostile od Svjetskog prvenstva u Rusiji, Saudijska Arabija je slavila protiv Egipta rezultatom 2:1.

Nakon što je počeo susret, golman Egipta Essam El Hadary je postao najstariji igrač koji je ikad nastupio na Mundijalima, koji će uskoro napuniti 46 godina.

Saudijska Arabija je od početka preuzela terensku inicijativu, i djelovalo je da je ‘više’ željela pobjedu za kraj. Ipak, nakon nekoliko propuštenih polušansi, Mohamed Salah je doveo Egipat u vodstvo.

Grešku na sredini terena kaznio je lob udarcem i tako postigao drugi gol u Rusiji na prvenstvu.

Nakon toga Arabija je zaigrala mnogo bolje, a to je realizovala u šestoj minuti nadoknade prvog dijela, kada je Al Faraj pogodio sa bijele tačke.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a u nastavku nastavila se ofanziva azijskog predstavnika.

Iskusni El Hadary spasio je siguran gol kada je u 69. minuti odbranio udarac Husseina Al Moghawija glavom.

Na kraju vidjeli smo veliko slavlje azijske selekcije. Igrao se 95. minut kada je Al Dawsari pogodio za veliku pobjedu Saudijske Arabije.