Džumhur razbio Marterera i plasirao se u drugo kolo Wimbledona

Oba tenisera bila su nervozna prilikom servisa u prvom setu, a zajedno su napravili sedam dvostrukih grešaka. Ključni je bio šesti gem, kada je Džumhur osvojio break, a onda brzo poveo s 5:2. Do kraja nije bilo problema i bh. teniser je poveo s 1:0 u setovima.

Marterer je i u drugom setu bio dekoncentrisan pa je napravio četiri dvostruke greške, a u igri je bio sve do rezultata 2:2. Potom Damir osvaja dva vezana breaka i još lakše nego prvi, osvaja drugi set u današnjem meču.

Kao i u prethodnom setu, i u trećem je Džumhur break osvojio prilikom petog gema, što je na kraju bilo dovoljno da slavi uvjerljivu pobjedu u tri seta.

Džumhur će u drugom kolu Wimbledona igrati protiv boljeg iz meča između latvijskog tenisera Ernestsa Gulbisa (138. ATP) i Britanca Jaya Clarkea (218. ATP).