Evropska liga: Pobjeda Željezničaram remi Širokog

Fudbaleri Željezničara su na najbolji način započeli novu sezonu i nastup u Evropi. Željezničar je u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Evropsku ligu u Tallinu pobijedio estonskog prvoligaša Narva Trans sa 2:0.

Plavi sa Grbavice poveli su u 15. minuti golom novajlije u ekipi Miloša Bakrača, a konačnih 2:0 za miran revanš postavio je mladi Anel Šabanadžović u 74. minuti.

Revanš utakmica 1. kola kvalifikacija za Evropsku ligu igra se 18. jula u Sarajevu.

Široki Brijeg i Domžale odigrali su neriješeno 2:2 u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige.
Bio je to susret u kojem je prvih 45 minuta pripalo Slovencima, a nastavak domaćim nogometašima.

Gosti iz Slovenije poveli su već u 12. minuti preko Lovre Bizjaka, a u 26. Dario Melnjak udvostručio je prednost Domžala.

Nakon početnog šoka bh. predstavnik počeo je igrati bolje te je uspio uspostaviti ravnotežu na terenu.

Široki je na 2:1 smanjio u 47. preko Tomislava Turčina, a u 83. izjednačio je Stipo Marković koji je na centru “ukrao” loptu, sjurio se prema protivničkom golu te u situaciji jedan na jedan pogodio za konačnih 2:2.

Revanš se igra za sedam dana u Domžalama.