Čelik i Tuzla City podijelili bodove, Široki Brijeg savladao Zvijezdu 09

Večerašnjim susretima između Čelika i Tuzla Cityja, te Širokog Brijega i Zvijezde 09 završeno je deseto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
U Zenici Čelik je dočekao Tuzla City, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu obje ekipe su više vodili računa o odbrani vlastitog pogotka, a potom su se u drugom poluvremenu u razmaku od samo šest minuta tresle mreže na obje strane.

Najprije je rezervista Crnkić, koji je na poluvremenu zamijenio Nukića, našao na pravom mjestu nakon auta u 63. minuti i iz voleja sa desetak metara pogodio za vodstvo Tuzly Cityja rezultatom 1:0.

Već u 69. minuti zatresla se i mreža gostiju. Vukmirović je srušio Bevaba i arbitar Kaljanac je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator penala za konačnih 1:1 bio je Dedić.

Široki Brijeg je na Pecari dočekao Zvijezdu 09 i slavio je rezultatom 2:0, a oba pogotka su pala u finišu susreta.

Najprije je u 75. minuti Kvesić pogodio za 1:0, a potom je deset minuta kasnije Široki zahvaljujući autogolu Tojčića došao do konačnih 2:0.