Na Omladinskim olimpijskim igrama najbolji plasman za BiH 11. mjesto

Na Trećim omladinskim olimpijskim igrama – YOG u Buenos Airesu najbolji plasman od ukupno šest bosanskohercegovačkih mladih sportista ostvario je strijelac Amar Dizdarević, koji je zauzeo 11. mjesto u gađanji zračnom puškom – 10 m, u mješovitom timu s reprezentativkom Srbije Mirjanom Malić.

Član Streljačkog kluba Sarajevo je u istoj disciplini nastupio  i u pojedinačnjoj konuenciji osvojivši 18. mjesto s pogođenih 608,6 krugova.

Najbolji plasman od troje bh. plivača zabilježila je Emina Pašukan (PK Bosna, Sarajevo)  koja je utrci  200 m prsno s vremenom 2.36,43 zauzela 23. mjesto, dok je u istoj diciplini Tina Tadić (PK Sharks, Sarajevo) bila 35. s rezultatom  2.48,65.

Na dionici 50 m delfin Fatih Tahirović (PK Sport Time, Sarajevo)  je zauzeo 32. mjesto u konkurenciji  50 takmičara, a Emina Pašukan je u prvom nastupu u disciplini na 50 metara prsno bila 28., dok se na duplo dužoj dionici plasirala na 38. mjesto u konkurenciji 46 učesnica.

Atletičar Jovan Rosić (AK Borac, Banja Luka) u utrci na 800 m postigao je lični rekord u vremenu jedna minuta 55,14 sekundi. Mladi Banjalučanin je ovim rezultatom zauzeo 20. mjesto u konkurenciji 25 takmičara. U istoj disciplini članica Atletskog kluba ”Banja Luka” Aleksandra Roljić zauzela je 16. mjesto s vremenom 2.16,43.

Nakon devet takmičarskih dana najuspješniji su mladi sportisti Rusije i osvojili su  21 zlatnu, osam srebrenih i šest bronzanih medalja.

Na Igrama, koje se završavaju 18. oktobra, učestvuje više od 4.000 mladih sportista od 15 do 18 godina, u 32 sporta.