Fudbaleri Slobode minimalno poraženi na Koševu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su minimalnu pobjedu protiv Slobode u susretu 14. kola Premijer lige BiH. Na samom početku susreta već u drugoj minuti Husejinović je propustio veliku priliku da dovede Slobodu u vodstvo. Izašao je sam pred gol Sarajeva, ali je promašio nemoguće. U 13. minuti susreta veliku priliku za Sarajevo propustio je Ahmetović. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Sloboda je postigla gol na Koševu u 54. minuti susreta, ali je sudija Petrović dosudio prekršaj Smajića. Vodstvo Sarajevu donio je u 61. minuti Krste Velkoski sa bijele tačke, a prethodno je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Ignjatović. U 79. i 82. minuti susreta fudbaleri Slobode mogli su do poravnanja rezultata ali nedostajalo je malo sreće i spretnosti da lopta završi u golu Sarajeva. Utakmica je okončana rezultatom 1:0 za Sarajevo čime je tim sa Koševa učvrstilo prvu poziciju za tabeli sa 5 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar i Zrinjski.