Prosinečki nakon poraza u Španiji: Momci su dali maksimum, primljeni gol se mogao izbjeći

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskom susretu u Las Palmasu od selekcije Španije s 1:0.
Nakon utakmice selektor bh. selekcije Robert Prosinečki je izjavio kako su njegovi izabranici odigrali dobar meč.

“U prvom poluvremenu smo dobro stajali na terenu i parirali selekciji Španije. Oni su imali više loptu u posjedu i dominirali su u drugom poluvremenu, a mi smo pali. Na kraju smo nažalost primili gol, koji se možda mogao i izbjeći. Ipak, možemo biti zadovoljni jer su momci dali sve od sebe”, rekao je Prosinečki.

Strijelac jedinog gola na susretu bio je Brais Mendez u 79. minuti, a Španci su tako prekinuli niz reprezentacije BiH od devet utakmica bez poraza.

Ovo je ujedno bio posljednji meč bh. reprezentacije u ovoj godini, nakon što je osvojila prvo mjesto u B Ligi nacija i izborila plasman među 12 najboljih selekcija u ovom takmičenju.