Fenomenalni Nurkić novim double-doublom predvodio Portland do pobjede

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Minnesote Timberwolvesa rezultatom 113:105.

Blazersi su tako potvrdili izlaz iz krize nakon što su nedavno savladali i Phoenix Sunse, također na svom parketu, dok su Timberwolvesi poraženi nakon dvije uzastopne pobjede.

Blazersi su nešto bolje otvorili utakmicu, ali nisu uspjeli napraviti veću razliku, koja je do odlaska na odmor i smanjena na svega dva poena. Koš za košem igralo se i u trećoj dionici i uslijedila je dramatična zadnja četvrtina. U njoj su se domaći bolje snašli i na kraju stigli do pobjede.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Lillard s 28 poena, osam skokova i šest asistencija, ali je veliku podršku imao u bh. reprezentativcu Jusufu Nurkiću.

Naš centar je za 29 minuta na parketu ostvario double-double učinak s 22 poena i 11 skokova, a tome je dodao i četiri asistencije. Kod gostiju se istakao Wiggins s 20 poena i šest skokova.