Marijana Sorak sa zvukom sirene potopila bivši klub!

U 11. kolu Premijer lige BiH za rukometašice Jedinstvo Brčko pobijedilo Jedinstvo iz Tuzle rezultatom 33:34 (17:14).

U 11. kolu Premijer lige BiH za rukometašice u Malom Mejdanu sastale su se imenjakinje – Jedinstvo Tuzla i Jedinstvo Brčko, a nakon dramatičnog finiša slavile su gošće rezultatom 33:34 (17:14).

Prvo poluvrijeme otvoreno je vodstvom gošći 0:2, no do odlaska na odmor popularne Labudice su preokrenule za 17:14. Nakon predaha Tuzlanke su ušle u crnu seriju, a Brčanke za devet minuta igre sa 17:14 dolaze do 19:22! Uslijedila je razmjena u vodstvu, a tuzlanski sastav je pred kraj meča imao sigurnih 28:25. Ispostaviće se “sigurnih2 samo na papiru, jer su Labudice počele srljati i žuriti, a Brčanke, mnogo pokretljiviji sastav, to koriste da dođu do egala 28:28.

Domaći sastav je ponovo poveo 30:28,zatim i 32:30, ali su kod vodstva 32:31, minuti prije kraja ostale sa igračicom manje. Upravo ta sudijska odluka učinila je da meč ode u triler završnicu.

Gošće su preokrenule rezultat i povele 32:33, Labudice pogađaju za egal 33:33, a sa zvukom sirene bivša rukometašica tuzlanskog tima Marijana Sorak pogađa za veliki trijumf Brčanki!

U redovima tuzlanskog sastava najefikasnije su bile Adira Zvekić sa 12 i Matea Šumelj sa 11 postignutih golova. U pobjedničkom sastavu Marijana Sorak je postigla 12, a Sanja Katić 10 golova.