Grand Prix Croatia 2019: KK “Winner” Tuzla ostvario zapažene rezultate

Proteklog vikenda u hrvatskom Samoboru se održao karate praznik za sve ljubitelje ovoga sporta.

Na 28. Grand Prix Croatia 2019, učešće je uzelo 1500 takmičara iz 213 klubova i 25 država iz cijelog svijeta, a takmičilo se u svim uzrasnim kategorijama od pionira/ki do seniora/ki.

Karate Klub“Winner“ iz Tuzle je također uzeo učešće sa 4 takmičara i ostvarili su izuzetne rezultate sa dvije srebrene medalje i jednim petim mjestom.

Sara Dragičević je osvojila drugo mjesto u kategoriji kate cicibanke. Do finala je došla sa 3 pobjede, a u finalu je poražena od predstavnice Slovenije.

Dinka Softić je osvojila također drugo mjesto u kategoriji mlađe kadetkinje -50 kg. Do finala je došla sa 4 pobjede, a u finalu je poražena od predstavnice Ukraine.

Elmedin Mehanović je zauzeo 5 mjesto u katama mlađi kadeti, izgubivši za 3 mjesto, iako je prethodno imao 3 pobjede.

Benjamin Nurkić je nastupio u konkurenciji seniori open i nažalost poražen je u prvom kolu od predstavnika Hrvatske.

Ovo je prvo takmičenje u 2019 godini i iz karate Klub“Winner“ ističu da su ponosni na ostvarene rezultate svojih takmičara.