Futsal: Bosna i Hercegovina savladala Tursku rezultatom 7:2

Futsal reprezentacija Turske poražena je od selekcije Bosne i Hercegovine u posljednjem susretu u Grupi F preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu 2020. godine, rezultatom 2:7, javlja Anadolu Agency (AA).
Prvi pogodak za Bosnu i Hercegovinu postiže Nermin Kahvedžić u petom minutu susreta.

Bosanskohercegovački tim prijetio je većinu prvog poluvremena, ali bezuspješno, sve do posljednjeg minuta prvog poluvremena kada gol ponovno postiže Kahvedžić. U nastavku, u 23. i 24. minutu dva gola daje Anel Radmilović.

Dva minuta kasnije, Bilal Jelić postiže gol za 0:5.

Reprezentativci Turske do prvog gola dolaze u 30. minutu. Gol je dao Muhammet Furkan Ozcan. U 32. minutu, Marijo Aladžić postiže pogodak za 1:6. Minut kasnije, Kahvedžić pogađa za 1:7. Gol za konačnih 2:7 u 37. minutu postigao je Cenk Sen.
Bh. futsal “Zmajevi” ovom pobjedom zapečatili su prvu poziciju u grupi i ostvarili plasman u glavnu rundu kvalifikacija za SP, zajedno sa drugoplasiranom Švicarskom.