Teniska senzacija: Sedamnaestogodišnji Hrvat Borna Ćorić pobijedio Rafaela Nadala

Sedamnaestogodišnji hrvatski teniser Borna Ćorić pobijedio je Rafaela Nadala sa 2:0 u setovima u četvrtfinalu ATP turnira u Baselu.

Borna je pobijedio trećeg igrača svijeta i plasirao se u polufinale Basela, što je zaista velika senzacija.

Sedamnaestogodišnjak je fantastičnom igrom pomeo Španca u prvom setu. Borna je Nadalu čak triput uzeo servis i osvojio prvi set rezultatom 6-2.

U drugom setu Nadal ga je testirao do krajnjih granica, ali Borna nije popustio. U ključnim je trenucima servirao sjajno i pogađao iz svih uglova. Nadal je nakon nekih poena gledao preko mreže i kao da nije mogao vjerovati što sve ovaj klinac radi i kako mu sve to uspijeva. Držala su obojica servise u drugom setu do tie-breaka.

Tamo je Borna pokazao da ima čelične živce, iskoristio je jednu grešku Nadala i odservirao za pobjedu.

Juniorski pobjednik US Opena trenirao je s Rafom Nadalom 2013. godine na Mallorci. Ćorić je zajedno s cijelim svojim timom učestvovao u teniskom kampu u kojem je imao šansu zaigrati s jednim od najboljih na svijetu, piše 24sata.hr.

Borna Ćorić za finale se bori s Belgijcem Davidom Goffinom, 28. igračem svijeta.