Nurkiću nedostajao jedan poen za double-double učinak u porazu Portlanda od Oklahome

Ekipa Portlanda poražena je od Oklahome na gostujućem terenu rezultatom 120:111, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić za nešto manje od 30 minuta na parketu ubacio je devet poena.

Thunderi su bolje otvorili meč i nakon prvih 12 minuta imali su vodstvo s dvocifrenom razlikom (36:26), a u drugoj četvrtini dodatno su povećali svoju prednost koja nijednog trenutka nije išla ispod deset razlike. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćih od 19 poena razlike (68:49).

Portland je u trećoj dionici zaigrao puno bolje pa su tako pred posljednju četvrtinu uspjeli smanjiti prednost Oklahome na pet poena (87:82), ali nisu imali snage da u istom ritmu odigraju i finiš meča i na kraju je domaći tim upisao pobjedu.

Epitet igrača utakmice bez dileme pripada sjajnom Paulu Georgeu koji je za 43 minute na parketu ubacio 47 poena, a uz to je imao i deset asistencija i 12 skokova. Vrijedi izdvojiti i triple-double Westbrooka koji je imao 21 poen, 11 asistencija i 14 skokova.

Kod Portlanda, najviše poena je ubacio Lillard (31), a efikasan je bio i Layman koji je ubacio 17 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo nešto manje od 30 minuta, a u tom periodu ubacio je devet poena uz šut iz igre 2 od 7, a imao je i jednu asistenciju te 12 skokova.

U ostalim mečevima vrijedi izdvojiti pobjedu Houstona protiv Dallasa na svom terenu rezultatom 120:104 uz 31 poen Jamesa Hardena, dok je Luka Dončić u poraženom timu postigao 21 poen i imao je osam asistencija i deset skokova.

Toronto je u Scotiabank areni porazio Brooklyn za kojeg nije nastupio Džanan Musa rezultatom 127:125, a Raptorse je do pobjede nosio Leonard koji je ubacio 30 poena. Denver je na svom terenu pobijedio Miami rezultatom 103:87, a Nikola Jokić za nešto više od 36 minuta postigao je 23 poena uz četiri asistencije i 12 skokova.