Sigurna pobjeda Veleža protiv Jedinstva za ostanak na prvoj poziciji na tabeli

Velež je u 27. minuti stigao u vodstvo protiv Jedinstva nakon autogola koji je postigao Hodžić, a pitanje pobjednika riješio je Behram u 52. minuti pogotkom za 2:0, što će se ispostaviti kao konačni rezultat meča.

Zvijezda je na domaćem terenu nakon preokreta savladala Igman iz Konjica. Gosti su poveli golom Sulića u 41. minuti, ali su domaći golovima Janjića i Maksimović u 71. i 75. stigli do pobjede.

Metalleghe je upisao minimalnu pobjedu protiv Viteza na domaćem terenu rezultatom 1:0, a identičan rezultat bio je i na meču između Čapljine i TOŠK-a. Bosna i Slaven su odigrali bez pobjednika (1:1), identično kao i Novi Travnik i Orašje. Bratstvo je na svom stadionu slavilo protiv Rudara iz Kaknja sa 2:0.