Uspjesi KBS “Tuzla Sinbra” Tuzla na turnirima u Banja Luci i Čačku

Jučer je u tehničkoj organizaciji Karate kluba “Sinđelić” Banja Luka, održan međunarodni karate turnir “Banja Luka Open 2019” na kojem je učešće uzelo 608 takmičara iz 6 zemalja. KBS “Tuzla Sinbra” Tuzla je nastupio sa 7 takmičara i osvojio 7 zlatnih i 3 bronzane medalje.

3. Toni Pipal, borbe 13 godina +55 kg

Također, Lamija Softić je nastupila u ekipnom dijelu, kao pojačanje KK Sinđelić Banja Luka i nakon ubjedljivih pobjeda osvojile su 1 mjesto u kategoriji borbe ekipno djevojčice 10-11 godina.

Također, jučer je u Srbiji održan jedan od najmasovnijih i najstarijih turnira u Regiji “48 Zlatni pojas Čačka”. Iz KBS “Tuzla Sinbra” Tuzla na ovom takmičenju su nastupile 3 takmičarke, a postignuti su odlični rezultati:

Zlatnu medalju je osvojila Emina Abdulić u kategoriji borbe juniorke -48 kg

Bronzanu medalju je osvojila Azra Dahalić u kategoriji borbe juniorke -59 kg

Peto mjesto je osvojila Belma Omerović u kategoriji borbe mlađe seniorke U 21 -68 kg.