Liverpool slavio u Cardiffu, Arsenal izgubio kod kuće od Crystal Palacea

Liverpool je gostovao u Cardiffu i ostvario je pobjedu rezultatom 2:0. Redsi su dugo lomili otpor domaće ekipe, a u 57. minuti golman Neil Etheridge je morao po loptu u svoju mrežu.

Uvježbanu akciju iz kornera kojeg je izveo Trent Alexander-Arnold završio je preciznim udarcem Georginio Wijnaldum za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je James Milner iz penala u 81. minuti susreta.

Liverpool sada drugoplasiranom Manchester Cityju bježi dva boda uz utakmicu više.

Arsenal je dočekao Crystal Palace, a gosti su slavili rezultatom 3:2. Christian Benteke je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, a potom je Mesut Özil u 47. minuti izjednačio na 1:1.

Wilfried Zaha je u 61. minuti pogodio za vodstvo Crystl Palacea 2:1, a na 3:1 povisio je James McArthur u 69. minuti susreta.

Sve što su Topnici uspjeli uraditi do kraja je smanjiti na 3:2 u 77. minuti kada je pogodio Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal je ovim porazom ostao na četvrtom mjestu, no propustio je priliku odvojiti se od prvih pratilaca Chelseaja i Manchester Uniteda.