Sloboda prva na tabeli i zasluženo novi premijerligaš

Rukometni klub Sloboda Tuzla danas je u Mejdanu odigrao svoju posljednju utakmicu Prve lige FBiH– grupaSjever a protiv RK Lukavac, gdje su ovjerili prvo mjesto i titulu prvaka, sa 22 pobjede i samo jednim porazom.Rukometaši Slobode nakon 25. kola zablistali su na prvom mjestu sa ukupno 66 bodova.

Rezultat nakon odigranog prvog poluvremena bio je 16:7 za našu ekipu, a nakon 60 minuta slavila je naša ekipa rezultatom 34:18.

Pogotke za našu ekipu postigli su Kerim Torlaković šest, Davor Kadić pet, Adi Omeragić četiri, Arnad Hamzić, Dino Mehić i Enes Skopljak po tri, Emir Suhonjić i Edin Cerić po dva, dok su po jedan pogodak postigli Admir Kišić, Mirza Jusufović, Harun Hamzabegović,Semir Memić,Amer Denjo i Darko Ilić.

U suparničkoj ekipi pogotke su postigli Enes Delić i Ajdin Džibrić po četiri, Damir Ahmetović i Ermin Rizvić po tri, dok su po dva pogotka postigli Almin Iljazagić i Anel Hodžić.