Sloboda na Tušnju minimalno poražena od Mladosti

Dobojska Mladost je golom Gedeona Guzina slavila na Tušnju sa minimalnih 1:0. Tuzlanska Sloboda i dobojska Mladost odigrali su dobar meč na Tušnju. Prvi prijete gosti preko Fanima, ali odličan udarac igrača Mladosti zaustavlja prečka. Uslijedio je potom nešto bolji period igre domaćeg tima. U 18. minuti iz dobre prilike nije uspio pogoditi Vidović, a u 29. minuti zicer je ispustio Smajić pred golom Bukvića i na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0. Već u prvom napadu u drugom dijelu susreta Guzina pogađa stativu, a u 50. minuti matira Azira Muminovića za 0:1. Novu dobru priliku gosti su imali u 69. minuti. Atajić je izveo slobodan udarac, ali je Muminović ”skinuo” udarac igrača Mladosti. Nakon prekida u 74. minuti glavom e pokušao i Isakovi iz neposredne blizine gola Muminovića, ali neprecizno. Dobru akciju domaćih igrača nije krunisao Čivić. Njegov udarac sa deset metara odlazi pored lijeve stative Bukvića. Ubačaj Čivića u 83. minuti ne koristi Vidović koji sa pet metara glavom šutira pored gola Mladosti. Sloboda je imala novu odličnu priliku preko Salihovića, ali njegov udarac sa pet metara brani Bukvić i donosi svom timu pobjedu.