Kralj šljake neumoljiv: Rafael Nadal se poigrao sa Novakom Đokovićem i osvojio Masters u Rimu

Rafael Nadal je osvojio Masters turnir u Rimu savladavši Novaka Đokovića s lakoćom rezultatom 6:0, 4:6, 6:1.

Kralj šljake se poigrao sa najboljim teniserom svijeta, a posebno je uvjerljiv bio u prvom set kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 6:0 nakon samo 40 minuta igre.

U drugom setu Novak nije dozvolio totalnu blamažu, te ga je riješio u svoju korist rezultatom 6:4, no u trećem setu je Nadal odigrao briljantno kao i u prvom, te je slavio sa 6:1 i sasvim zasluženo slavio.

Nadal je na ovaj način osvojio 34. Masters turnir i sada je ponovo najbolji u toj kategoriji u historiji. Novak je ostao na 33 osvojena turnira iz kategorije ATP 1000.

Rafa na šljaci u duelima protiv Noleta vodi sa deset pobjeda razlike (17:7), dok u ukupnom međusobnom skoru Đoković vodi sa 28:26.