Argentina u haotičnom meču porazila Čile i osvojila 3. mjesto na Copa Americi

Argentinci su puno bolje otvorili meč i već u 22. minuti imali su prednost od 2:0. Prvo je Aguero nakon sjajne asistencije Messija doveo u vodstvo svoju ekipu u 12. minuti, da bi deset minuta nakon toga Dybala pogodio za 2:0.
Prije kraja prvog poluvremena, sudija de Vivar pokazao je dva direktna crvena kartona – Lionelu Messiju i Garyju Medelu, zbog koškanja u kaznenom prostoru Čilea, pa su obje ekipe u drugom poluvremenu igrale sa po devet igrača u polju.

U takvom odnosu snaga, jedino što je Čile uspio napraviti je utješni pogodak koji je postigao Arturo Vidal s bijele tačke u 59. minuti, ali do kraja meča Čile nije uspio napraviti ništa više i na kraju je treće mjesto pripalo Argentincima.

Podsjećamo, finalni susret igra se u nedjelju s početkom u 22 sata, a sastaju se domaćin Brazil i Peru.