Džumhur pobijedio Ruuda na ATP turniru u Bastadu i prošao u drugo kolo

Džumhur, trenutno 95. igrač ATP liste, u prvom kolu je nakon skoro sat i po igre bio bolji od norveškog tenisera Caspera Ruuda (65 ATP) rezultatom 2.0 u setovima (6:4 i 6:2).

Najbolji bh. teniser je u prvom setu igrao poprilično sigurno u trenucima kada je imao servis, dopustio je protivniku tek jednu break priliku u četvrtom gemu, a ključni trenutak bio je deveti gem kada bh. igrač koristi treću break šansu, stiže u vodstvo od 5:4 i osvajanjem gema na svoj servis osvaja prvi set.

Za razliku od prvog, Džumhur je u drugom setu igrao odlično na servis Ruuda, napravio je tri breaka i rezultatom 6:2 osvojio je drugi set i plasirao se u 2. kolo ovog ATP turnira.

Sarajlija će u drugom kolu igrati protiv Španca Roberta Carballesa Baene, 77. igrača svijeta, koji je u prvom kolu bio bolji od sunarodnjaka Jaumea Munara sa 6:4, 3:6, 6:3.