Drugi remi Slobode: Velež nosi bod sa Tušnja!

Sloboda i Velež podijelili su bodove na Tušnju (0:0) u susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Skromna je to utakmica bila, posebno u drugom poluvremenu, a na kraju je Velež osvojio svoj prvi bod u sezoni.
Velež je već u prvoj minuti mogao do gola. Nusmir Fajić prijeti, Lakić sigurno brani.
Otvoreno i oštro se igralo i u ostatku prvog poluvremena. Mujagić i Bekrić su u 22. minuti imali šanse za domaće, ali prvo Bobić brani, a Bekrić iz dobre pozicije loptu šalje preko gola.
Brandao devet minuta kasnije iskušava Lakića koji brani, da bi u 38. minuti Rođeni propustili dvije velike šanse da dođu do vodstva.
Prvo je nakon sjajne akcije Fajić pogodio stativu, a u nastavku akcije Mehmed Ćosić šalje loptu preko gola iz čiste pozicije.
Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dobar šut Zeljkovića, ali ostalo je 0:0 na poluvremenu.
Uvodne minute nastavka pripadaju Tuzlacima. Domaći su kontrolisali igru, ali prave šanse nisu mogli da kreiraju.
Nije se moglo previše ljepote u igri vidjeti na Tušnju. Utakmica je bila izuzetno gruba, sudija Kaljanac je mahao kartonima, ali šanse su izostale.
Deset minuta prije kraja utakmica je i prekinuta zbog gašenja reflektora, prekid je trajao nekoliko minuta. Susret je nastavljen, golove nismo vidjeli, ali jesmo prečku Bekrića, ali je ostalo je 0:0.
FK Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Maksimović, Bekić, Martelat, Mujagić.
FK Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Fajić, Brandao, Ferreyra, Hasanović, Ćivić.