Džumhur ispao u drugom kolu ATP turnira u Sankt Peterburgu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (86. ATP) ispao je s turnira u Sankt Peterburgu nakon što je danas u osmini finala poražen od Kazahstanca Mihaila Kukuškina (57. ATP).

Zanimljiv duel između Džumhura i favorizovanog Kukuškina je trajao gotovo dva sata, a Kazahstanac je na kraju slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:2.

Oba tenisera su dobro igrali u prvom setu te su samo po jednom gubili svoj servis. Igrao se potom tie-break u kojem se Kukuškin bolje snašao i poveo u ovom meču.

Džumhur je gotovo na startu drugog seta nagovijestio da je poraz blizu. Izgubio je servis u četvrtom gemu pa je Kazahstanac brzo poveo s 4:1.

Sigurnom igrom do kraja meča zadržao je prednost i zasluženo se plasirao u osminu finala turnira u Sankt Peterburgu. Vrijedi istaći da je prije konačnog poena, imao čak četiri propuštene meč-lopte.

Tamo će igrati protiv pobjednika iz meča između Portugalca Joaa Souse i Rusa Karena Hačanova. Ovaj meč je na programu sutra.