Džumhur savladao Soona i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Zhuhaiju

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u kineskom Zhuhaiju nakon pobjede protiv Južnokorejca Woo Kwon Soona rezultatom 2:0 u setovima (7:6 i 6:2). Džumhur je prvi set riješio u svoju korist nakon tie-breaka, što je bila vrlo bitna smjernica samog meča. Zanimljivo, u prvom setu nije napravljen nijedan break, oba igrača igrala su sigurno na svoj servis, a onda je u tie-breaku Džumhur stekao prvu prednost.

Odmah na početku tie-breaka bh. teniser je proveo sa 3:0, Soon je uspio vratiti mini-break na sedmoj lopti (4:3), ali Džumhur nakon toga osvaja dva poena na protivnikov servis i stiže u vodstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je potpuno druga priča, Džumhur se opustio i zaigrao sjajan tenis, a na kraju je s dva napravljena breaka osvojio i drugi set i plasirao se u četvrtfinale.

Džumhur će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Tsitsipas – Mannarino.