Remi Reala i Bruggea, Shakhtar bolji od Atalante

Real Madrid je kao domaćin u 2. kolu grupe “A” Lige prvaka remizirao 2:2 s Club Bruggeom koji je priredio veliko iznenađenje na “Santiago Bernabeuu”.

Gostujuća ekipa je povela već u 9. minuti golom Emmanuela Dennisa. Prednost su udvostručili u 39., a ponovo je strijelac bio Dennis.

Real je smanjio na 1:2 u 55. minuti golom Sergija Ramosa, a u 86. su uspjeli izjednačiti golom Casemira, što je bio i konačan rezultat meča.

Brugge je od 84. minute igrao sa igračem manje nakon što je Ruud Vormer dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U drugoj utakmici koja se također igrala u terminu od 18:55 sati, italijanska Atalanta je u grupi “C” kod kuće poražena od Shakhtar Donetska rezultatom 1:2.

Atalanta je povela u 28. minuti preko Duvana Zapate, ali je Shakhtar uspio poravnati u 41. golom Juniora Moraesa.

Ukrajinska ekipa je u petoj minuti sudijske nadoknade golom Manora Solomona došla do novog gola i velike gostujuće pobjede.

U terminu od 21:00 sati na programu su mečevi FK Crvena zvezda – Olympiacos, Galatasaray – PSG, Juventus – Bayer Leverkusen, Lokomotiv Moskva – Atletico Madrid, Manchester City – Dinamo Zagreb i Tottenham – Bayern Minhen.