Radnik slavio ubjedljivu pobjedu u Tuzli

Radnik je odnio sva tri boda sa Tušnja i spriječio Tuzla City da i nakon 13. kola bude lider Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu prilika nije nedostajalo, ali dva golmana, Muminović i Bilobrk bili su na visini zadatka u nekoliko neugodnih situacija te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku igra se dodatno otvorila, ali konkretniji i efikasniji su bili gosti iz Bijeljine, koji su nekoliko puta zaprijetili iz kontranapada, prije nego što je Peco u 75. minuti iskosa sam istrčao pred Muminovića i matirao vratara domaćih.

Nakon toga je Ubiparip ima šansu poravnati, ali pucao je pravo u Bilobrka, da bi kazna uslijedila u 81. minuti. Hasanović je faulirao maksimovića u šesnaestrecu, a Mahir Karić bio siguran realizator najstrože kazne.

Konačnih 0:3 postavio je Posinković u samom finošu meča.