United ostvario pobjedu protiv Brightona, trijumf upisali i Wolvesi

Manchester United pobijedio je Brighton 3:1 u 12. kolu Premiershipa i tako skočio na sedmo mjesto. To je ujedno prva pobjeda Đavola na Old Traffordu u prvenstvu nakon 14. septembra i meča s Leicesterom (1:0).

Povela je Solskjaerova ekipa u 17. minuti golom Andresa Pereire. Asistirao mu je Anthony Martial u šesnaestercu gostiju. Dvije minute kasnije gostujući veznjak Davy Propper poslije Unitedovog centaršuta iz prekida pogađa u svoju mrežu za 2:0 Uniteda.

Brighton se u utakmicu vraća u 64. minuti, strijelac je Dunk udarcem glavom poslije kornera Grossa. Igrala se 66. minuta kad je domaćin prelomio utakmicu nakon bijega Martiala po lijevoj strani. Francuz je sve napravio pa uspio dodati Marcusu Rashfordu koji to zakucava za konačnih 3:1.

U isto vrijeme odigran je i meč između Wolverhamptona i Aston Ville, a domaća ekipa je slavila sa 2:1 golovima Nevesa i Jimeneza. Trezeguet je u nadoknadi tek ublažio poraz gostiju.