OKK Sloboda nakon drame poražen u Beogradu

U okviru 7. kola ABA 2 lige košarkaši Slobode sinoć su odigrali susret u Beogradu protiv domaće ekipe Dynamic VIP Pay. U izuzetno uzbudljivom susretu slavili su domaći košarkaši rezultatom 87:83.

Prvi period protiče u izjednačenoj igri pa je rezultat nakon prvih 10 minuta glasio 20:20. Nastavak susreta kao preslikan iz prvog perioda, igralo se koš za koš, gdje se u takvom srazu na terenu bolje snalaze Tuzlaci te ovaj period dobivaju rezultatom 27:25. Na veliki odmor odlazi se pri prednosti od 47:45 za Slobodu.

Nastavak susreta donosi mnogo bolju igru domaćih košarkaša koji ubacuju u brzinu više te ovaj period rješavaju rezultatom 28:16. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 73:63 u korist Dynamica.

Četvrti period sjajna igra izabranika Josipa Pandže koji u jednom trenutku dolaze na samo dva poena zaostatka. Međutim, domaći košarkaši ne dopuštaju preokret i u velikoj drami slave pobjedu rezultatom 87:83.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Miroslav Pašajlić sa 18 poena, dok je Dušan Beslać susret završio sa 14 poena.

Slobodu u ovom susretu predvodili su Vladimir Tomašević sa 22 poena dok je Sani Čampara dodao 18.

Dynamic- OKK Sloboda 87:83(20:20, 25:27, 28:16, 14:20)

Dynamic: Pašajlić 18, Glas 4, Akay 10, Vukić, Beslać 14, Tomašević 8, Glišić 8, Ostojić 9, Paunović 6, Smiljanić 8, Vujović 2.

OKK Sloboda: Gregg 8, Jakupović, Janjić 14, Gegić 11, Dedajić, Čerkezović, Čampara 18, Tomašević 22, Manjgafić 1, Pressley 3, Omerović, Grubor 6.