Kup BiH: Rukometaši Slobode deklasirali ekipu Slavije

U okviru prvog pretkola Kupa BiH za rukometaše, tuzlanska Sloboda večeras je u Mejdanu deklasirala ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva. Već od samog početka susreta domaći rukometaši su otklonili svaku nedoumicu o pobjedniku susreta.

Nakon prvog poluvremena izabranici Nedžada Mašića stekli su ubjedljivu prednost, pa se na odmor otišlo kod rezultata 21:12 za crveno-crne. U nastavku susreta trener Mašić dao je šansu i igračima sa manjom minutažom pa se u listu strijelaca upisalo 12 igrača. Susret je okončan rezultatom 41:28.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Kadić sa 8, Suhonjić sa 6, te  Hamzić sa 5 postignutih pogodaka. U redovima gostiju najefikasniji bio je Benić sa 9 postignutih pogodaka.