Usphej Karate kluba “Do” na tri takmičenja

Takimčari Karate kluba „Do“ su tokom vikenda nastupili  na tri  karate turnira.

U subotu je u Banja Luci održan 4.Međunarodni karate turnir Catra Open 2019, na koje su nstupilo oko 850 takmičara iz šest država. Tuzlanski klub su predstavljali mlađi kadeti i kadeti koji su osvojili šest medalja

U nedjelju je u Podrgorici-Crna Gora odražan jubilarni 40.Međunarodni karate turnir „Podgorica Open“, na kojem je nastupilo 750 takmičara iz 10 država. Karate klub Do je na kraju osvojio četiri medalje u juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

Takodje jučer je u Gradačcu održan kantonalni turnir na kojem je nastupilo 420 takmičara, a tuzlanski klub je predstavljao najmlađi takmičarski kadar, gdje su takođe svi osvojili medalje, tačnije njih 16.

Ovim je završen ciklus pripremnih turnira za Balkansko prvenstvo koje se održava krajem sedmice u Sloveniji, a gdje će boje BiH braiti i pet reprezentativaca KK „Do“: Stefani Krešić, Sandro Krešić, Hašim Bešić, Melina Ibrahimović i Almina Halilović.