Crystal Palace i Arsenal odigrali neriješeno

U prvom današnjem meču 22. kola engleske Premier lige Crystal Palace i Arsenal odigrali su neriješeno rezultatom 1:1.

Arsenal je nakon prvih 45 minuta djelovao zaista veoma dobro. Vodstvo Topnicima donio je Pierre-Emerick Aubameyang golom u 12. minuti nakon asistencije Alexandrea Lacazettea.

Ipak, u 54. minuti na nevjerovatan način Jordan Ayew je donio poravnanje Orlovima. Šutirao je sa ruba šesnaesterca, a lopta je pogodila Davida Luiza prvo u jednu, te onda u drugu nogu i odbila se iza leđa Bernda Lena.

U 67. minuti vidjeli smo nevjerovatno nesmotren potez strijelca jedinog gola za Arsenal. Aubameyang je brutalno startovao nad Maxom Meyerom i dobio je direktan crveni karton. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su ekipe podijelile po bod.

Važno je naglasiti da je cijeli meč za goste odigrao Sead Kolašinac i odigrao zaista kvalitetno. Nakon meča Zmaj će sigurno dobiti jednu od najboljih ocjena, a u finišu prvog dijela zabilježio je sjajnu intervenciju nakon greške Davida Luiza čime je vjerovatno spasio gol ispred Ayewa.