Rukometaši Slovenije doživjeli prvi poraz na Euru i doveli u pitanje plasman u polufinale

Rukometaši Slovenije doživjeli su prvi poraz na Evropskom prvenstvu u drugom kolu drugog kruga od reprezentacije Mađarske rezultatom 29:28. Slovenija je bolje otvorila utakmicu i sredinom prvog poluvremena imala je prednost rezultatom 10:7. Slovenci su u jednom trenutku prvog poluvremena imali i četiri gola prednosti, a na odmor su otišli pri rezultatu 16:13.

U nastavku susreta mnogo bolja igra Mađara i već na otvaranju drugog poluvremena došli su do tri gola prednosti (21:18). Mađarska je do kraja utakmice zadržala prednost i slavila rezultatom 29:28.

Slovenija je tako nakon četiri pobjede upisala prvi poraz na Evropskom prvenstvu i dovela u pitanje plasman u polufinale.

Mađarska se ovim trijumfom vratila u igru, a priliku da dodatno zakomplikuju situaciju u ovoj grupi imaju Šveđani koji večeras igraju protiv Norveške (20:30 sati).

Najefikasniji u redovima Slovenije bio je Jure Dolenec s osam golova, dok je kod Mađara Bence Banhidi postigao devet iz deset pokušaja.