Mesud Pezer osvojio prvo mjesto na Atletskom mitingu u Istanbulu

U Istanbulu je danas održan Atletski miting “Istanbul Cup” na kojem je učestvovao bosanskohercegovački atletičar, bacač kugle – Mesud Pezer. Pezer je kuglu bacio na daljinu od 20,90 metara i s tim rezultatom zauzeo prvo mjesto na ovom atletskom mitingu.

“Današnji rezultat mi je ujedno i dosadašnji rekord sezone, a očekujem na narednim takmičenjima da kugla ide još dalje. Dva dana, dva takmičenja, dvije pobjede, zadovoljan sam ovakvim startom sezone”, izjavio je Pezer povodom najnovijeg uspjeha.

Podsjetimo, Pezer je jučer osvojio prvo mjesto na 25. balkanskom seniorskom prvenstvu u atletici.

Takmičenje je održano u istanbulskoj areni “Atakoy”, a Pezer je osvojio zlatnu medalju hicem dužine 20,75 metara.